Mersin Devlet Diş Hastanesi Acil Servisi

0
43
mersin devlet diş hastanesi acil servisi

Mersin Devlet Diş Hastanesi Acil Servisi

Hekim eksikliğinin en çok hissedildiği yerlerin başında diş hastaneleri gelmektedir. Özellikle Mersin gibi büyük ve kozmopolit şehirlerde bu sorun kendini daha çok ortaya çıkarmaktadır. Bilindiği gibi diş hastalıklarının tedavisi diğer bölümlere göre çok uzun ve belirli periyotlarda olduğu için bu sorun daha fazla hissedilmektedir.

Mersin Devlet Diş Hastanesi Acil Servis Hizmetleri

Mersin gerek bulunduğu konum, gerek kalabalık nüfusu ve ekonomik anlamdaki önemi ile Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirleri arasındadır. Mersin’de diş tedavisi oldukça ilerlemekle beraber fiziki ortam ve diş ekimi eksikliğinden bu şehrin yükünün kaldıracak kadar hizmet potansiyeli ne yazık ki bulunmamaktadır.

Hastalar randevularını günler öncesinde almaları gerekmektedir. Ya da çok erken saatlerde gelip hastaneden sıra almak bu imkânlara sahip olmayan ve acil diş rahatsızlığı bulunan kişilerin imdadına Mersin Devlet Diş Hastanesi Acil Servis Hizmetleri yetişmektedir.

Hafta içi mesai bitiminde başlayarak saat 19.30’kadar yine Cumartesi ve Pazar günü saat 19.30 kadar acil servis hizmeti sunulmaktadır. Bu saatler arasında acil diş çekimleri yapılmakta dolgu gereken hastalar içinde ileri tarihli gün verilmektedir. Bu sayede aciliyeti olan hastalar asla mağdur edilmemiş olmaktadır.

Eğer randevu tarihi ile ilgili zaman sorununuz varsa ve dişleriniz ile ilgili acil sorunlarınız varsa yukarıda belirtilen saatlerde acil olan diş hizmeti alınmaktadır. Burada görevli diş hekimleri sıra ile çalışmaktadır. Yani her gün bir doktor nöbetçi olarak kalarak yönetmeliklerde belirtilen saate kadar acil servis hizmeti vermeye devam etmektedir.

Mersin Devlet Diş Hastanesi Acil Servis Yenilikleri

En dikkat çeken hizmetlerin başında her ay açıklanan ve hangi doktorun hangi gün mesai saatleri dışında nöbetçi olduğunu gösteren listedir. Bilindiği gibi hastalar özellikle diş konusunda kendini daha önce muayene eden doktorlardan memnun kalmışlarda tekrar onarlı tercik etmektedirler. Verilen bu liste hastanenin internet sitesinde her ayın sonunda güncellenmektedir. Bu listeyi takip ederek bildiğiniz ve doktorların olduğu günü tercih edebilirsiniz.

Ayrıca hafta içi ve hafta sonu nöbetçi olan doktorların listeleri de güncel olarak sitede bulunabilmektedir. Hastalara özgürlük tanıyan bu hizmet sayesinde kişiler geçmişte de kendisini tedavi eden doktoru seçme hakları olmaktadır. Sunulan hizmetin kalitesi ve profesyonelliği Mersin Devlet Hastanesi Acil Servis hizmetleri oldukça tatminkâr ve başarılı bir performans sergilemektedirler.