Devlet Diş Hastanesinden Randevu Alma

0
49
devlet diş hastanesinden nasıl randevu alınır

Devlet Diş Hastanesinden Randevu Alma

Devlet diş hastanesinden randevu alma geçmişe göre hem çok daha kolay hem da çok daha pratik bir şekilde gerçekleşmektedir. Devlet Diş hastanelerinden randevu almak için herkesin rahatlıkla yapabileceği 3 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki sabit veya cep telefonlarından 182’yi arayarak alınmaktadır. İkinci olarak internetin ve bilgisayarın bulunduğu ortamlarda https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas internet sitesinden online olarak randevu alınabilmektedir. Son yöntem ise vatandaşların cep telefonlarına indirdikleri MHRS uygulaması ile istedikleri yerden ve istedikleri zaman randevularını alabilmektedirler.

Randevu almanın bu kadar kolay olması sayesinde insanlar devlet diş hastanelerine erkenden giderek sıra alma ve sıranın kendilerine gelmesini bekleme gibi sıkıcı ve çağ dışı bir olayı yaşamak zorunda kalmamaktadır. Randevu sistemi ile randevusunu geldiği saat yakın bir şekilde hastaneye giderek muayene ve tedavisini olmaktadırlar.

Devlet Diş Hastanesinden Randevu Alırken Dikkat Edilmesi gereken Noktalar

Bilindiği gibi randevu sistemi hastalar, doktorlar ve hastaneler için oldukça faydalı olmuştur. Hastaneler gereksiz yığılma ve kalabalıklardan arındırılarak çok daha rahat bir çalışma ortamı yaratıldığı gibi vatandaşların onca saat boş geçen zamanının önüne geçilmiştir.

Vatandaşlar bu yararlı ve oldukça başarılı olan randevu alma sisteminde bazı noktalara dikkat ederek kaliteyi ve verimi arttırma imkanları bulunmaktadır. Bunun başında iyi bir karar verme süreci olmalıdır. Gerçek anlamda müsait oldukları tarih ve saati seçerlerde boşuna randevu yerini işgal etmemiş olacaklardır. Çünkü yapılan randevuların bir kısmına hastalar çeşitli sebeplerden dolayı gelmemektedirler.

Diğer bir hususta randevu alma işini son ana bıraktıklarında müsait oldukları zaman diliminde ve istekleri doktorda randevu bulamam gibi bir sorunla karşılaşmaktadırlar. Bundan dolayı mümkün olduğunda daha önceki bir zaman diliminde randevu alınmalıdır.

Son bir hususta randevu saatinden ortalama 20 dakika önce diş hastanesinde olmakta fayda vardır. Son ana kana gelmelerde sorunların ve gecikmelerin oluşma riski olabilmektedir. Diş hastanelerinde sadece randevulu değil normal olarak da gelen hastaların bulunduğu ve onarlında hakları olduğu unutulmamalıdır.

MHRS Sisteminden Telefonla Randevu Alma

MHRS sistemi uzun yıllardır sorunuz ve başarılı bir şekilde işleyen bir sistemdir. Son yıllarda mobil randevuda eklenmiştir. Telefonla yapılacak randevularda 182 aranıp gerekli bilgiler verildikten sonra hangi şehirde iseniz oranın devlet diş hastanesinden randevu talebiniz iletmektesiniz. İstediğiniz doktor ve tarihi belirterek karşıdaki operatör tarafından randevu işlemleri yapılmaktadır. Söylediğiniz tarih veya doktorda uygunsuzluk varsa diğer seçenekler üzerinden randevu işlemi tamamlanmaktadır.

MHRS Sisteminden Online Randevu Alma

Devlet diş hastanesinde bilgisayar ve mobil uygulama üzerinden de randevu alabilirsiniz. Daha önce bir üyeliğiniz yoksa https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas internet sitesi üzerinde üyeliğiniz gerçekleştirdikten sonra bulunduğunuz ildeki devlet diş hastanesini seçerek istediğiniz doktor ve tarih bölümlerini de seçtikten sonra çıkan uygun zaman dilimlerinden size en uygun zamanı seçerek randevu işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.