Mersin Diş Laboratuvarı

0
32

Mersin Diş Laboratuvarları

Mersin Diş Laboratuvarları, ürettikleri çeşitli diş bakım ve onarım ürünleri ile ağız sağlığını tekrar kazanmak isteyen kişilere yardımcı olmaya çalışan kuruluşlardır. Ürettikleri bu ürünleri diş polikliniklerine ve diş hekimlerine tahsis ederek kişilerin en iyi şekilde ağız ve diş bakımının gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Laboratuvarlar güncel olarak kullanılan ağız ve diş sağlığı malzeme ve ürünlerinin daha da geliştirilerek, en mükemmel hale gelmesini sağlayacak bir prensip temelinde çalışan diş laboratuvarlarıdır.

Mersin Diş Laboratuvarlarının Hizmetleri Nelerdir?

Kişilerin ağız ve diş sağlığını tekrar kazanması için ağız ve diş ürünleri üreten Mersin Diş Laboratuvarları, aşağıdaki laboratuvar hizmetlerini, ürün ve malzemelerini ve daha pek çok laboratuvar hizmetini gerçekleştiren laboratuvarlardır:

Protez

Üretilen diş protezleri ile kişilerin ağız ve diş sağlığını en iyi şekilde kazanması amaçlanır. Mersin diş laboratuvarları, en iyi ve en sağlam protezleri üretmek için çeşitli yöntemler ile protez üretmektedir.

Teleskop

Ön dişlerde estetik rahatsızlık yaratabilecek hareketli bölümlü protezlerdeki kroşeler yerine bu estetik rahatsızlığı ortadan kaldıracak bir mekanizma ortaya çıkarılmıştır. Yeni oluşturulan teleskop sistemi ile estetik olmayan ve diş üzerine gelen kroşenin yerine ağızda görülmeyen ve estetiği bozmayan tutuculuk sistemi sağlanmaktadır.

Ortodonti

Beyazlatma plağı, gece plağı ve ortodonti apereyleri gibi ortodonti malzemeleri laboratuvarlar tarafından üretilmektedir.

Çelik Damak

Sabit protez yapılamayacak durumdaki diş kayıplarının giderilmesi için yapılan protezler hareketli protezlerdir. Hareketli protezler, sabit protezlerden farklı olarak takılıp çıkarılabilen protezlerdir. Hareketli protezler metal plastik ya da özel plastik kombinasyonlarından ya da farklı kombinasyonlardan yapılabilirler. Bu protezler fonksiyonu ve estetiği sağlamak amacı ile yapılırlar. Bu protezler yardımı ile diğer kalan dişlerin zarar görmemesi ve diş eksikliği bulunduğundan çiğneme fonksiyonunun tekrar kazanılması sağlanır.

Porselen

Diş eti sağlığının bozulmaması ve diş eti renginde herhang bir değişiklik olmaması için laboratuvarlar nikel içermeyen metal alaşımları ile porselen üretimi yapmaktadır.

İmplant

Doğal dişlere en iyi alternatif olan diş implantları doğru bir ekipman ile uygulanmalıdır. Bunun için Mersin Diş Laboratuvarları en iyi ekipman ve malzemeleri üretmekte ve diş hekimlerine tahsis etmektedir.

CAD Cam

Herhangi bir şekilde metal içermeyen CAD Cam ile hastaların estetik, bozulmayan stabil yapısını koruyan ve doğal görünüme sahip dişler kazanması sağlanır.

Mersin Diş Laboratuvarlarının Bölümleri Nelerdir?

Mersin Diş Laboratuvarları içerisinde yer alan bölümler ile yukarıda bahsettiğimiz ağız ve diş sağlığı ürün ve malzemelerinin üretimini sağlayabilmektedir. Bu bölümler ile laboratuvarlar koordineli bir şekilde ürünlerin üretilmesini, sipariş giriş çıkışı ve sipariş üretimi aşamalarının denetlenmesi ve hazır edilmesi gerçekleştirilir. Bu bölümler arasında yönetim, danışma, muhasebe ve ağız ve diş ürün ve malzemelerinin üretildiği laboratuvarlar yer almaktadır.

Mersin’de Nerede Diş Labovatuarı var?

Yılmaz Diş Laboratuarı

Adres: Bahçe Mah. 4604 Sk. Başkent İş Hanı No:15 Kat: 1/4 Mersin
Çalışma saatleri: Kapalı ⋅ Açılış saati: 08:30
Telefon: +90 324 238 14 20

Özel Mersin Diş Laboratuvarı

Adres: Hamidiye Mah.Atatürk Cad. 4224 Sok.Gültaş Apt. Altı No: 77a Mersin
Telefon: 0324 238 2324

Mersin Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinden LABORATUVAR TAHLİL SONUÇLARI

Adres : İhsaniye Mah.49. Sok. No: 5 Akdeniz / Mersin, Mersin
Telefon : 3243363719
Randevu T : 182