Mersin Özel Diş Hastaneleri

0
46

Mersin, dünyaca ismini duyurmuş çok başarılı diş hekimlerine ev sahipliği yapan bir şehirdir. Mersin özel diş hastaneleri arasından seçim yaparken en önemli nokta sizi tedavi edecek diş hekiminizin olduğu unutulmamalıdır. Çünkü diş hastaneleri ancak belli koşulları yerine getirir fakat nihai sonucu ve başarıyı  sağlayacak olan diş hekimidir. En başarılı diş hekimleri de genellikle kendi kliniklerini açmaktadır. Bu sebeple son zamanlarda özel diş hastanesinden çok özel diş hekimi klinikleri rağbet görmektedir.

Neden Özel Diş Hastanesi Değil De Özel Diş Kliniği Seçilmeli?

  • Diş hastanelerinde çok fazla sirkülasyon olur. Çok fazla hasta sayısı da hata payını arttırır
  • Randevu musaitliğini diş hekimi değil hastane ayarlamaktadır. Bu sebeple başarı oranı düşer.
  • Kendi kliniğinde hizmet veren diş hekimi kliniğinin ismini duyurabilmek ve hasta sayısını arttırabilmek için en mükemmel sonucu ortaya çıkarmaya çabalayacaktır. Fakat hastanedeki hekimler sadece işlerini yaparlar kötü olmaması yeterlidir.
  • Her hekimin hedefi kendi kliniğini açmaktır. Bu sebeple diş hastanesinde başarıya ulaşan hekimler hemen kendi kliniklerini açmaktadır.

Özel Diş Hastanelerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Özel hastanelerde doktor tercihinin haricinde de çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de gidilecek olan diş hastanesinin yeterli ekipman ve donanıma sahip olması gerekmektedir. Size uygulanacak tedavi için yeterli teknoloji ve malzeme bulunmalıdır.

Aynı zamanda gideceğiniz kliniğin hijyenik olmasına, çalışanların bu hijyen kurallarına uymasına dikkat etmelisiniz. Klinikler, steril olması gereken yerlerdir. Diş doktorunuzu seçerken, doktorunuzun mezuniyetini ve ne kadar güvenilir olduğunu mutlaka araştırmalısınız. İyi bir doktor, hastasının beklentilerini ön planda tutan, uygun tedavi yöntemlerini uygulayan ve hastasıyla doğru iletişim kuran bir doktordur. Bundan dolayı sizde hem diş özel hastanesi hem de diş doktoru seçerken bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Mersin Özel Diş Hastaneleri Arasında Seçiminde Neye Dikkat Edilmelidir

  • Diş hastanesinin google haritalarda aldığı yorum sayısı ve puanı en önemli kriter olmalıdır
  • Diş hastanesini seçmeden önce internette diş hastanesi hakkında olumsuz yorum var mı
  • Diş hekimlerinin belgelenmiş başarısı var mıdır
  • Diş hekiminin uzmanlığı nedir
  • Diş hekiminin ünvanı

1- Doç Dr. Birkan Taha Özkan Diş Kliniği

Çene cerrahı olan uzman diş hekimi yüksek sayıda hasta tarafından yüksek puan almıştır. Bir çok gazete ve Tv kanalında çıkan, Türkiye’nin son zamanlarda en çok ismi duyulan diş hekimidir. Aşağıda görüldüğü üzere 40 hasta gibi yüksek sayıda yüksek puan almıştır.

2- Akamer Ağız ve Diş Sağlığı

2012 yılından beri Mersin’de hizmet veren diş merkezi, Dt. Bülent Özdemir tarafından kurulmuştur. Bünyesinde 1 hekim doktor ünvanına sahip olmak üzere 15 diş hekimi barındırmaktadır. Aşağıda görüldüğü üzere 9 hastadan ortalama bir puan almıştır.

3- Özel Mezitli Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Dt. Suat Erdem Torğutalp ve Dt. Mustafa Ozan Güldoğan tarafından hizmet verilen bir diş polikliniğidir. Aşağıda görüldüğü üzere 6 hastadan yüksek bir puan almıştır.

4-Özel Diş Dünyası

Dt. Yeşim Şeker Deler tarafından kurulan ve ona eşlik eden 9 hekimden oluşan çalışma ekibi ile hizmet sunmaktadır. Aşağıda görüldüğü üzere 6 hastadan ortalama üstü  bir puan almıştır.

5-Özel İdealdent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği 

2015 yılından beri Mersin’de hizmet veren diş merkezi, Dr. Fatih Şentut yönetiminde diş hekimliğinin tüm branşlarının uygulandığı bir sağlık merkezidir. Farklı dallara sahip 6 diş hekimi barındırmaktadır. Aşağıda görüldüğü üzere 5 hastadan yüksek bir puan almıştır.

6-Özel Mersin Dental Diş Polikliniği

Akdeniz mahallesinde hizmet veren diş polikliniği hasta yorumlarına bakılırsa maalesef hasta memnuniyeti konusunda çok geri kalmaktadır. Aşağıda görüldüğü üzere 3 hastadan çok düşük bir puan almıştır.