Mersin Yenişehir Diş Hastanesi Randevu

0
33
Mersin Yenişehir Diş Hastanesi Randevu

Mersin Yenişehir Diş Hastanesi Randevu

Bilindiği gibi ülkemizde sağlık alanındaki en büyük kolaylık ve yeniliklerden biride randevu sistemine geçilmesidir. Artık insanlar ister telefonlarından 182’yi aramak suretiyle isterlerse https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas internet sitesinden ya da yine cep telefonlarına indirdikleri MHRS uygulaması ile istedikleri yerden ve istedikleri zaman için kolayca ve ücretsiz bir şekilde randevu alabilmektedirler.

Bu sayede artık insanlar sabah erken saatlerde gidip sıra alma ve sırası gelene kadar saatlerde kuyrukta bekleme çilesinden kurtulmuş olmaktadır. Mersin Yenişehir Diş Hastanesine Randevu almak isteyen hastalarda bu 3 yolu deneyerek uygun olan tarihlerde sıralarını alabilmektedirler.

Mersin Yenişehir Diş Hastanesi Randevu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta randevu zamanlanmasını iyi yapmak gerekir. Çünkü diş hastaneleri iş yükü yoğunluğunun oldukça yoğun olduğu yerlerdir. Hele ki bu yoğunluk Mersin gibi büyük ve nüfus olarak yoğun olan illerde daha da artmaktadır.

Bundan dolayı randevu talebinizi asla son güne bırakmayın. Çünkü yoğunluk dolayısıyla istediğiniz doktorda ve istediğiniz güne randevunuzu alamama riski oldukça yüksektir. Bundan dolayı mümkünse birkaç gün öncesinden telefon, internet ya da mobil uygulamalarından birini kullanarak randevu alınmalıdır.

Diğer dikkat edilecek nokta ise randevunuzun notunu bir yere alınmasıdır. Çünkü ileri tarihli randevularda karşılaşılan en büyük sorunlardan biride hastanın randevu tarihini kaçırmasıdır. Bu durumda tekrar randevu almak zorunda kalınmaktadır.  Ayrıca randevu saatinden minimum 15 dakika önce hastanede olmak oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki randevulu hastalar haricinde de hastalara bakılmaktadır. Son anı bekleyen kişiler trafik gibi nedenlerden dolayı randevularına geç kalmakta bu durum doktoru ve diğer hastaların zor durumda kalmasına sebep olmaktadır.

MHRS Sisteminden Telefonla Randevu Alma

Sistem herkesin kolay ve istediği yerden randevusunu alabilmesi amacıyla son derece profesyonel bir şekilde kurulmuştur. Öncelikle internetin olmadığı ya da bu yolla randevu alamayan hastalar için telefon ile randevu alınabilmektedir. Öncelikle 182 numara aranmaktadır. Karşınıza çıkan operatör yetkilisine Mersin Yenişehir Diş Hastanesine randevu isteğini iletmelisiniz. Operatör randevuyu almak için hastanın adı, soyadı ve TC kimlik numarasını isteyecektir. Daha sonra hangi gün ve özel olarak istenilen bir doktor olup olmadığı sorulmaktadır. Karşılıklı bilgi teyitleri sonrasında randevunuz kolay bir şekilde alınmış olacaktır.

MHRS Sisteminden İnternet ve Mobil Üzerinden Randevu Alma

Diğer bir yöntem ise internet üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas sitesine girerek önce kayıt olunmaktadır. Bir kayıttan sonra TC kimlik no ve şifre ile artık her zaman sisteme girilebilecektir. İnternet sitesindeki haritadan Mersin seçilerek randevu işlemin devam edilmektedir. Daha sonra hastane ara bölümünden Mersin Yenişehir Diş Hastanesi yazıldığında ilk iş gününden itibaren uygun olan tüm doktor ve randevu saatleri arasından size en uygun olanı seçerek randevunuzu alabilmektesiniz.

Mobil uygulama üzerinden de aynı internet sitesinde olduğu gibi TC ve şifre girilmekte ve diğer tüm yönergeler aynı işlemektedir. Mobil uygulamanın en avantajlı tarafı telefonunuzla bilgisayar gerekmeden her yerde randevuyu alabilmenizdir.